TECHNIKA GRZEWCZA I SANITARNA "SOLARIX"
SPRZEDAŻ       MONTAŻ        SERWIS
Od 1 maja 2019 zmiana lokalizacji firmy:
ul. Kongresowa 7, Kielce (budynek Bakamy)

Charakterystyka kotłów HKS Lazar

HKS Lazar słynie z produkcji kotłów i kominków na paliwa stałe. Początki firmy sięgają 1937 roku. W przedsiębiorstwie urządzenia powstają przy pomocy najnowocześniejszych technologii: jako jeden z pierwszych producentów w naszym kraju zastosował takie rozwiązania jak ceramika i sonda lambda w kotłach na paliwa stałe. Największą popularnią cieszą się produkty spalające pellet. Urządzenia te wykonywane są bardzo solidnie wraz z nowoczesną automatyką. Poniżej przedstawiamy dwa flagowe kotły firmy Lazar: SmartFire oraz InterFire 11. W przypadku pytań prosimy o kontakt.

Kotły SmartFire

Kotły SmartFire występują w zakresie mocy od 11 do 81 kW. Sprawność urządzeń wynosi ponad 90%. Zasobnik na pellet jest integralną częścią kotła. W zależności od typu urządzenia wymiennik stalowy jest czyszczony automatycznie lub ręcznie. Palnik natomiast jest wyposażony w automatyczny system czyszczenia. Korpus kotła jest zaizolowany wełną mineralną, co zabezpiecza przed stratami ciepła. Urządzenia zawierają pakiet hydrauliczny - pompę i zawór termostatyczny. Sterownik PLUM pozwala na obsługę 2 obiegów c.o., obiegu c.w.u., sterowania pogodowego oraz moduluje moc w zależności od potrzeb.
 NAZWA KOTŁA SMARTFIRE 11 SMARTFIRE 11/15/22/31/41 SMARTFIRE 69/81
 MOC 11 KW 11, 15, 22, 31, 41 KW 69, 81 KW
 KLASA 5 KLASA, ECODESIGN 5 KLASA, ECODESIGN 5 KLASA, ECODESIGN
SPRAWNOŚĆ 91,2 % 90,6 - 92,5 % 91,5 - 92,5 %
 PALIWOPELLET PELLETPELLET 
 POJEMNOŚĆ ZASOBNIKA130 L  150, 240, 400 L 300 L
 CZYSZCZENIE PALNIKA AUTOMATYCZNE AUTOMATYCZNE AUTOMATYCZNE
 CZYSZCZENIE WYMIENNIKA AUTOMATYCZNE RĘCZNE
(ZA POMOCĄ DŹWIGNI)
 AUTOMATYCZNE
 ZESTAW HYDRAULICZNY STANDARD STANDARD STANDARD
 ZABEZPIECZENIE PALIWA
PRZED ZAPŁONEM
 STANDARD STANDARDSTANDARD
 GWARANCJA7 LAT 7 LAT 7 LAT
   WYPOSAŻENIE OPCJONALNE:
AUTOMATYCZNE ODPOPIELANIE
System automatycznego odpopielania usuwa popiół z kotła do pojemnika, gdzie jest on kompresowany. Dzięki temu użytkownik usuwa popiół raz na kilka miesięcy.
SONDA LAMBDA
Samodzielnie dobiera moc wentylatora stale utrzymując najlepsze parametry spalania, dzięki czemu uzyskujemy najwyższą możliwą sprawność oraz niską emisję.
MODUŁ INTERNET
Modul ecoNET300 umożliwia zdalne sterowanie pracą kotła za pośrednictwem internetu oraz powiadamia e-mailem o pojawieniu się alarmu.
PANEL POKOJOWY
Panel pokojowy Ecoster Touch umożliwia obsługę kotła w bardzo prosty, intuicyjny sposób. Za jego pomocą można ustawić wszystkie funkcje w kotle oraz zarządzać temperaturą w pomieszczeniu (tryb dzień - noc).
VACUM
System pneumatycznego podawania paliwa z większego silosu do kotła.

Kocioł InterFire 11

Kocioł InterFire 11 to absolutna rewolucja w spalaniu pellet. Idealnie współpracuje z niskotemperaturowym ogrzewaniem (podłogówka). Wykorzystuje wtedy technike kondensacji, dzięki czemu osiąga sprawność nawet 104,4%! W zależności od trybu pracy jego moc wynosi 10 lub 12 kW. Kocioł posiada wymiennik ze stali nierdzewnej, który jest czyszczony w innowacyjny, wodny sposób. InterFire 11 pracuje w temperaturze od 28 do 85 stopni C, przez co nie wymaga zabezpieczenia powrotu. Zasobnik na paliwo występuje w trzech wersjach: 150, 240 lub 400 litrów.
Technika Grzewcza i Sanitarna "Solarix", ul. Kongresowa 7, 25-672 Kielce, województwo Świętokrzyskie, Polska