TECHNIKA GRZEWCZA I SANITARNA "SOLARIX"
SPRZEDAŻ       MONTAŻ        SERWIS
Od 1 maja 2019 zmiana lokalizacji firmy:
ul. Kongresowa 7, Kielce (budynek Bakamy)

Kotły gazowe

Posiadamy obszerną ofertę kotłów na gaz ziemny. Urządzenia te od lat są stosowane do ogrzewania budynków. Doświadczenie w sprzedaży i montażu kotłów gazowych pozwala nam dobrać odpowiedni typ urządzenia do zapotrzebowań klienta. Poniżej wyszczególniamy naszych wiodących producentów. Zainteresowanych prosimy o przysyłanie zapytań ofertowych, również na inne modele kotłów.
Firma Viessmann jest jednym z wiodących producentów systemów grzewczych o międzynarodowym zasięgu. Przedsiębiorstwo posiada bardzo szeroki asortyment produktów przeznaczonych do wielu obszarów zastosowania. Niemiecki producent oferuje duży wybór w dziedzinie kotłów gazowych. Wyszczególnimy najpopularniejsze z nich stosowane w domach jednorodzinnych:
• VITODENS 100-W - wiszący gazowy kocioł kondensacyjny. Niewielkie gabaryty doskonale pasują do każdego pomieszczenia. Moc cieplna: od 5,9 do 35kW. Posiada palnik Matrix ze stali nierdzewnej charakteryzujący się wielką trwałością. Z tego materiału wykonany jest również wymiennik ciepła. W ofercie cenowej występuje też z zasobnikami ciepłej wody użytkowej od 100 do 150 litrów.
• VITODENS 111-W - wiszący gazowy kocioł kondensacyjny. Moc cieplna: od 5,9 do 35kW. Palnik Matrix oraz wymiennik ciepła wykonane ze stali nierdzewnej. Kocioł ten posiada wbudowany zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 46 litrów. 
• VITODENS 200-W - gazowy kocioł kondensacyjny. Moc cieplna: od 3,2 do 150kW. Palnik Matrix oraz wymiennik ciepła wykonane ze stali nierdzewnej. Posiada układ Lambda Pro Control, który dostosowuje spalanie w przypadku zmiany rodzaju gazu. Dostępny jest w dwóch opcjach sterowania: z regulatorem stałotemperaturowym lub pogodowym. W ofercie cenowej występuje też z zasobnikami ciepłej wody użytkowej od 100 do 150 litrów, pompą ciepła lub zestawem solarnym.
• VITODENS 222-F - kompaktowy gazowy kocioł kondensacyjny. Moc cieplna: od 3,2 do 35kW. Palnik Matrix oraz wymiennik ciepła wykonane ze stali nierdzewnej. Posiada układ Lambda Pro Control, który dostosowuje spalanie w przypadku zmiany rodzaju gazu. Dostępny jest w dwóch opcjach sterowania: z regulatorem stałotemperaturowym lub pogodowym. Kocioł posiada wbudowany zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 100 lub 130 litrów, ładowany warstwowo lub przez wężownicę.
Popularnym producentem urządzeń grzewczych na arenie międzynarodowej jest firma De Dietrich. Słynie głównie z produkcji kotłów gazowych i olejowych, pomp ciepła czy systemów solarnych. W przypadku ogrzewania budynku gazem warto zapoznać się m.in. z poniższymi modelami kotłów:
• MCR3 PLUS 24, 35S - wiszące kotły gazowe trzeciej generacji. Urządzenia posiadają wymienniki aluminiowo-krzemowe, wyjątkowo odporne na osadzanie się kamienia kotłowego. Palnik wykonany ze stali nierdzewnej, modulowany w zakresie 25-100% mocy. Występuje w pakietach z zasobnikami ciepłej wody użytkowej o pojemności 100, 150 oraz 200 litrów (modele BS).
• INNOVENS MCA - najnowszy produkt firmy De Dietrich w zakresie kotłów wiszących. Palnik wykonany ze stali nierdzewnej, modulowany w zakresie 22-100% mocy. Urządzenia posiadają wymienniki aluminiowo-krzemowe, wyjątkowo odporne na osadzanie się kamienia kotłowego. Kotły wyposażone są w kompletny zestaw przyłączeniowy. Podobnie jak kotły MCR występuje w pakiecie z zasobnikiem c.w.u. o pojemności 100 litrów. Warto również zwrócić uwagę na model BS 60, który zawiera chroniący niezużywającą się anodą "Titan Active System". zasobnik c.w.u. o objętości 60 litrów.
• MODULENS AGC - typoszereg kotłów gazowych stojących. W zależności od typu zasobnik ciepłej wody użytkowej jest usytuowany pod kotłem (typ V) lub obok kotła (typ B). Zamontowana jest w nich wężownica, dzięki której możemy połączyć urządzenia z np. zestawem solarnym. Palnik wykonany ze stali nierdzewnej, modulowany w zakresie 22-100% mocy. Urządzenia posiadają wymienniki aluminiowo-krzemowe, wyjątkowo odporne na osadzanie się kamienia kotłowego.
Polski producent kotłów gazowych Termet jest najbardziej znany na rynku z podgrzewaczy gazowych. W ofercie firmy znajdują się również kotły gazowe czy pompy ciepła. Poniżej można zapoznać się z kilkoma urządzeniami wybranymi z szerokiej oferty producenta:
• TERMAQ ELECTRONIC G-19-02 - przepływowy gazowy podgrzewacz wody stosowany głównie w mieszkaniach. Urządzenie bardzo popularne ze względu na bardzo dobrą jakość i bezawaryjną pracę. Podgrzewacz posiada szereg zabezpieczeń: przed zanikiem ciągu kominowego, wypływem spalin do pomieszczeń czy przegrzaniem wymiennika ciepła. Moc urządzenia jest automatycznie regulowana co pozwala na uzyskanie stałej temperatury wody.
• ECOCONDENS GOLD - wiszący gazowy kocioł kondensacyjny o szerokim zakresie modulacji: od 11 do 100% mocy. Dzięki temu idealnie nadaje się do ogrzewania małych pomieszczeń oraz mieszkań, jak i całych budynków. Palnik i wymiennik ciepła wykonane są ze stali nierdzewnej. Ze względu na moc kocioł występuje w trzech typach: 20, 25 oraz 35 kW.
• ECOCONDENS SOLID - stojący gazowy kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem o pojemności 107 litrów. Palnik Bluejet zapewnia szeroki zakres modulacji: od 11 do 100% mocy. Urządzenie występuje w trzech zakresach mocy nominalnej: 20, 25 oraz 35 kW. Wymiennik ciepła, palnik oraz zasobnik i wężownica wykonane są ze stali nierdzewnej.
Technika Grzewcza i Sanitarna "Solarix", ul. Kongresowa 7, 25-672 Kielce, województwo Świętokrzyskie, Polska