TECHNIKA GRZEWCZA I SANITARNA "SOLARIX"
SPRZEDAŻ       MONTAŻ        SERWIS

Kotły c.o. na paliwa stałe

W swojej ofercie posiadamy wiele kotłów centralnego ogrzewania. Poniżej wyszczególniamy naszych wiodących producentów. Zainteresowanych prosimy o przysyłanie zapytań ofertowych, również na inne modele kotłów.
Firma Kostrzewa od początku swojej działalności zajmuje się produkowaniem kotłów przeznaczonych do spalania biomasy. W swojej ofercie posiadają wiele zróżnicowanych urządzeń, w których można spalać pellet, drewno, owies, groszek a nawet węgiel. Kotły pelletowe posiadają najnowszej generacji palnik Platinum Bio, który w połączeniu z rozbudowaną i prostą w obsłudzę automatyką może osiągnąć maksymalną sprawność do 96%. Poniżej wyszczególnimy najbardziej popularne kotły do domów jednorodzinnych:
• MINI BIO - zakres mocy: 10, 20 kW. Paliwo: pellet. Kotły idealnie pasują do kotłowni o małej przestrzeni. Zastosowano w nich palnik i automatykę Platinum Bio. Zbiornik na pellet znajduje się nad wymiennikiem. Występuje również w wersji LUXURY z ceramiką, automatyką Platinum Slim oraz sondą lambda.
• TWIN BIO - zakres mocy: 12, 16, 24, 32 kW. Paliwo: pellet, drewno. Kotły Twin Bio posiadają osobny zbiornik na pellet. Urządzenie jest rozbudowane o dodatkową komorę do spalania drewna. Zastosowano w nich palnik i automatykę Platinum Bio. Posiada wkład ceramiczny, który zwiększa sprawność kotła.
• COMPACT BIO - zakres mocy: 16, 24 kW. Paliwo: pellet, drewno. Kocioł wraz ze zbiornikiem stanowią zwartą konstrukcję. Urządzenie jest rozbudowane o dodatkową komorę do spalania drewna. Zastosowano w nich palnik i automatykę Platinum Bio. Zbiornik na paliwo może znajdować się po lewej bądź po prawej stronie kotła. Występuje również w wersji LUXURY z ceramiką, automatyką Platinum Slim oraz sondą lambda.
• TWIN BIO LUXURY NE - zakres mocy: 16, 24, 32, 40 kW. Paliwo: pellet. Kotły Twin Bio luxury posiadają osobny zbiornik na pellet.  W tych kotłach zastosowano nowy samoczyszczący palnik VG oraz automatykę PLUM. 

Więcej o kotłach firmy Kostrzewa można przeczytać TUTAJ.

Firma HKS Lazar z Jastrzębia Zdroju produkuje głównie kotły na paliwa stałe. Obecnie przedsiębiorstwo ma jest bardzo znanym producentem zarówno w Polsce jak i za granicą. W tworzeniu urządzeń stosują nowoczesne technologie, dzięki którym produkty są bardzo solidnie wykonane - gwarancja na szczelność kotła wynosi 7 lat. Flagowym urządzeniem firmy HKS Lazar są kotły na pellet SmartFire. Poniżej przyjrzymy się dokładnie tym urządzeniom:

• SmartFire 11 - zakres mocy: 11 kW, sprawność: do 91,1%. Kocioł posiada niewielkie gabaryty, dlatego doskonale nadaje się do kotłowni o małej powierzchni. Urządzenie wyposażone jest w system automatycznego czyszczenia palnika i wymiennika. Zasobnik na paliwo ma pojemność 165 litrów. Palnik wykonany jest ze stali żaroodpornej. Dodatkowo kocioł posiada zestaw hydrauliczny (pompa + zawór termostatyczny).
• SmartFire 15/22/41 - zakres mocy: 15, 22, 41 kW, sprawność: do 92%. Kocioł wyposażony jest w system automatycznego czyszczenia palnika oraz ręcznego czyszczenia wymiennika.  Występuje z zasobnikiem o pojemności 150, 240 lub 400 litrów. Palnik wykonany jest ze stali żaroodpornej. Dodatkowo kocioł posiada zestaw hydrauliczny (pompa + zawór termostatyczny).
• InterFire 11 - zakres mocy: 10/12 kW, sprawność: do 104,4%. Kocioł doskonale współpracuje z ogrzewaniem niskotemperaturowym.  Wymiennik kotła jest zbudowany ze stali nierdzewnej i czyszczony jest automatycznie przy pomocy wody. Palnik wykonany jest ze stali żaroodpornej. Występuje z zasobnikiem o pojemności 150, 240 lub 400 litrów. Kocioł nie wymaga zabezpieczenia powrotu (pracuje od 28 do 85 stopni)

Więcej o kotłach firmy Lazar można dowiedzieć się TUTAJ.

Austriacki producent kotłów Windhager specjalizuje się w kotłach pelletowych. Urządzenia te przewyższają jakiekolwiek wymagania i normy obowiązujące w Europie. Każdy kocioł musi przejść 150 indywidualnych testów od każdego podzespołu po caly kocioł - jedynie 100% wynik umożliwia wprowadzenie kotła do sprzedaży. 5-letnia gwarancja obejmuje nawet elektronikę, palnik oraz zapalarkę. Główny model - kocioł BioWIN 2 - potrzebuje jedynie 1,5 m2 powierzchni do ustawienia w pomieszczeniu.
Największe zalety kotła BioWIN 2:
• w pełni zautomatyzowany system czyszczenia powierzchni grzejnych
• optymalne wartości spalania dzięki palnikowi z żaroodpornej stali szlachetnej
• zintegrowany popielnik, którego trzeba opróżnić raz do roku
• prosty w obsłudze sterownik InfoWIN
• palnik ze stali nierdzewnej
• cicha, unikalna zapalarka nie jest częścią eksploatacyjną
Kocioł BioWIN jest dostępny w trzech wersjach: Exklusiv, Exklusiv S i Klassik - modele różnią się od siebie sposobem czyszczenia powierzchni grzejnych, odprowadzaniem popiołu oraz doprowadzaniem paliwa.

Więcej informacji o kotłach firmy Windhager można uzyskać TUTAJ.
Technika Grzewcza i Sanitarna "Solarix", aleja Solidarności 7, 25-323 Kielce, województwo Świętokrzyskie, Polska