TECHNIKA GRZEWCZA I SANITARNA "SOLARIX"
SPRZEDAŻ       MONTAŻ        SERWIS
Od 1 maja 2019 zmiana lokalizacji firmy:
ul. Kongresowa 7, Kielce (budynek Bakamy)

Centralne ogrzewanie

Ogrzewanie podłogowe
W większości nowych domów nasi klienci decydują się na system ogrzewania podłogowego. Jest to bardzo wygodne dla użytkownika rozwiązanie. Ciepło w domu rozkłada się równomiernie po całej powierzchni. W przeciwieństwie do grzejników, podłogówka jest ogrzewaniem niewidzialnym, tj. w pomieszczeniach nie ma widocznego i zajmującego miejsce urządzenia. Ten niskotemperaturowy system szczególnie poleca się zasilać gazowym kotłem kondensacyjnym czy pompą ciepła - z pewnością rachunki za ogrzewanie będa niższe. Podłogówka charakteryzuje się dużą bezwładnością cieplną. Oznacza to, że pomieszczenia nagrzewają się trochę dłużej, za to dużo krócej ochładzają, dzięki czemu w budynku łatwo można utrzymać komfortową temperaturę.
W naszych instalacjach ogrzewania podłogowego stosujemy system firmy Uponor. Przedsiębiorstwo to należy do światowych liderów w produkowaniu rur wielowarstwowych (w 2015 roku wyprodukowali miliardowy metr!). Użytkownicy produktów tej firmy mogą być pewni ich materiałów - Uponor wystawia certyfikat z 10-letnią gwarancją na swój system ogrzewania podłogowego.
Grzejniki płytowe
W naszej ofercie mamy również coś dla osób wolących tradycyjny system ogrzewania. Sprzedajemy i montujemy grzejniki płytowe. Obecnie rodzajów grzejników jest bardzo dużo. Poza ich wymiarami klient może sobie wybrać rodzaj płyty czołowej (profilowana lub gładka) oraz kolor. Grzejniki różnią się też od siebie typem podłaczenia (dolne, środkowe, boczne). Niewątpliwym plusem ogrzewania grzejnikowego jest mało inwazyjna wymiana na wypadek uszkodzenia.

Purmo, Radson, Viessmann i Kermi to producenci, których grzejniki najczęściej montujemy. Wyróżnia ich solidne wykonanie, dostępność produktów, długa gwarancja i przystepne ceny.
Grzejniki łazienkowe
W przypadku grzejników łazienkowych często klient sam wybiera najbardziej podobający mu się produkt. Naszym zadaniem jest polecenie sprawdzonych przez nas producentów, które oferują solidnie wykonane grzejniki, oraz dobranie odpowiedniej mocy do danej łazienki. W zasadzie każdy producent może wykonać grzejnik w dowolnym kolorze, a nawet zrobić go pod zamówienie. 

Większość sprzedawanych przez nas grzejników to produkty polskich firm takich jak Enix, Instal Projekt czy Gorgiel.
Technika Grzewcza i Sanitarna "Solarix", ul. Kongresowa 7, 25-672 Kielce, województwo Świętokrzyskie, Polska